Oyun Geliştirmek / Yapmak İçin ÜCRETSİZ Araçlar, Programlar ve Siteler

oyun gelistirme araclari

Hem ticari hem de ticari olmayan kullanım için çok kullanışlı ve ÜCRETSİZ yazılımların, oyun oluşturma için kullanılan bağlantıların ve araçların bir listesi. Bu listeler diğer kullanıcıların katkılarıyla genişletilebilir.

Yorum yaparak yeni veya alternatif önermekten çekinmeyin. Aşağıdaki her bölüm kendi listelenen yönergelerini takip eder. Lütfen bu ileti dizisinin ÜCRETSİZ araçlar için olduğunu unutmayın, bu nedenle ücretli, shareware’ler veya demolar, ücretsiz bir sürüm zaman sınırı ve reklam olmadan tamamen işlevsel olmadıkça burada hoş karşılanmaz.

İndirilebilir Yazılımlar

Bu listedeki yazılımlar şu yönergeleri izleyecektir:

 • En azından Windows altında çalışır
 • Bir oyun oluşturma sürecinde kullanılmalıdır (pazarlama, önizleme, içe aktarma, dışa aktarma, grafik, ses, müzik, video vb.)
 • İndirilebilir ve kötü amaçlı yazılım içermez
 • Kesinlikle bir YoyoGames hesabı gerektirdiğinden piyasadan varlık yok
 • Bir önceki yönergede olduğu gibi, hesapların kullanılmasını veya indirilmesini gerektiren yazılımlar bu listeye eklenmeyecektir.

Alternatifler kabul edilebilir ama bu listeye eklemeden önce bir göz atacağım. Kabul edilen alternatifler daha fazla işlevsellik, kullanımı daha kolay veya daha modern bir arayüz sunmalıdır. Yukarıdaki yönergeleri takip eden farklı bir kullanıcı dostu arayüz ile benzer işlevlere sahip olmaları durumunda bazı alternatifler kabul edilebilir.

2D Grafik araçları:

 • Paint.NET: http://www.getpaint.net/index.html
  Ek efektler ve işlemeler için çok sayıda işlevselliğe ve çok çeşitli eklentilere sahip bir bitmap görüntü düzenleyici. Tüm ana görüntü formatlarında kaydeder. Kolay düzenleme için katmanları kullanarak çalışır. Adobe Photoshop değişimi isteyenler için çok iyi bir alternatif.
 • Krita: https://krita.org/en/
  Çok güzel bir Paint.NET alternatifi. Çok güzel GUI, profesyonel ve indirmeye değer. Çok profesyonel araçlara sahip ve kullanımı kolay güzel bir bitmap düzenleyici. Kutunun dışında, görüntünüz için birçok manipülasyona ve oyun grafiklerinizi hayata geçirmek için birçok çizim aracına izin verir.
 • RealWorld Paint: http://www.rw-designer.com/image-editor
  Bazıları RealWorld Paint’in Paint.NET’ten çok daha eksiksiz olduğunu söyleyebilir. Bazı yönlerden öyle, ancak diğerleri kullanıcı arayüzünü biraz daha karmaşık bulabilir, ancak bu yazılımın SVG formatında dışa aktarabildiğini, vektör grafikleriyle çalışabildiğini ve görüntülerin perspektif değişikliklerine izin verdiğini görmek, onu diğer görüntü ihtiyaçları için güzel bir araç haline getiriyor. . Paint.NET, Photoshop ve WebP dahil olmak üzere başlıca görüntü formatlarında dışa aktarır.
 • Greenfish Icon Editor Pro: http://greenfishsoftware.org/gfie.php
  Tam özellikli bir simge yaratıcısı ve düzenleyicisi. Ayrıca tüm önemli görüntü dosyası formatlarında dışa aktarır. Kolayca gif animasyonları oluşturabilir. Eski tarz oyunlar yaratanlar için küçük pikselli görüntüler için çok güzel bir araç. Çok güzel ve profesyonel bir alet. Daha büyük görüntüleri destekler, ancak Paint.NET veya RealWorld Paint, 512×512’den büyük görüntüler için daha fazla önerilir.
 • Inkscape: https://inkscape.org/en/
  Çok sayıda öğretici, güzel bir topluluk ve birçok örnek içeren çok popüler bir vektör aracı. Daha sonra başlamak için biraz pahalı olduğunu düşünüyorsanız, Adobe Illustrator’ın yerini almak için mükemmel bir araç.
 • GraphicsGale: https://graphicsgale.com/us/
  Bazı 2D sanatçılar için popüler bir yazılım gibi görünüyor. Kişisel olarak Windows 95 arayüzünü sevmiyorum. Animasyonları hareketli grafik sayfaları veya AVI olarak dışa aktarır. Ama yine de 5 dakikadan fazla bir zaman harcadıktan sonra, herhangi bir öğretici olmadan, animasyonuma tek bir kare ekleyemedim, buton orada ama onunla nasıl çalışacağımı bilmiyorum gibi görünüyor. Yani bu, 2D grafikler için gelişmiş bir animasyon yazılımıdır ancak biraz eğitime hazır olun ve alışın. Bu yazılım artık tamamen ücretsizdir.
 • GIMP: https://www.gimp.org/
  Bunu bu listeye koymamam gerekiyordu. İyi bir yazılım olmadığı için değil, öğrenme eğrisi olduğu için. Ancak, birkaç istek ve gönderi gördüm ve gördüm ve birçok insanın kullandığını görünce, bu güçlü resim düzenleyiciyi bu listeye koymadan edemiyorum. 3. parti eklentileri destekler, çok yardımı dokunur. Garip arayüze aldırmazsanız, profesyonel, ancak ücretsiz bir 2D görüntü aracı kullanacaksınız. Eklentilerin yardımıyla GIF’leri ve diğer dosya biçimlerini düzenleyebilirsiniz.
 • Piskel: https://www.piskelapp.com/download
  Yukarıdaki yazılımların çoğu benzer şeyler yaratmaya izin vereceği için bunu koymakta tereddüt ettim. Ancak temel bir Pixel Sprite editörü olarak temiz ve güzel. Arayüz basit ve anlaşılması kolaydır. VE ayrıca onu harika yapan çevrimiçi bir versiyonları var. Bu yazılım diğerlerine oldukça benzer olduğu için, aşağıdaki onlibe araçlarda değil, sadece burada bahsedeceğim ama gerçekten güzel bir özgür yazılım olduğu için bir yere koymam gerekti.

3D Grafik araçları:

 • Blender: https://www.blender.org/
  Yazılımları kendi anlayışımla sınırlayamadım, bu yüzden bu güçlü yazılımı kullanmadan önce biraz okumaya ve öğrenmeye hazır olun. Animasyonlu sekanslardan tam sahnelere kadar 3B kreasyonlar hakkında konuşurken bu yazılımla hayal gücünüz sizin sınırınızdır. Ayrıca 3D oyun yaratıcıları için çok sayıda öğretici, dışa aktarma komut dosyası ve çok daha fazlasını içerir. Muhtemelen bulacağınız en eksiksiz ücretsiz 3D profesyonel araçlardan biridir. GameMaker’da dışa aktarmak için bulabileceğiniz birkaç araç ve komut dosyası da vardır.
 • Sweet Home 3D: http://www.sweethome3d.com/
  İlk başta, bunun buraya ait olmadığını düşünebilirsiniz, ancak ücretsiz bir yazılım ve 3D oyunlar oluşturanlar için, anlaşılması kolay, çok temiz bir araç olarak çalışabilir. Kullanıcı arayüzü. OBJ formatında dışa aktarmanıza ve yarattıklarınızdan videolar oluşturmanıza izin verir. Temelinde bir plan yaratıcısıdır, ancak bu tatlı uygulama ile nesneler ve çok daha fazlasını oluşturabileceğiniz için sadece banyo planınızı yapmakla sınırlı değildir. Ayrıca, yazılımda bulunanların dışında web sitelerinden içe aktarabileceğiniz bir sürü ek 3B nesneniz var.
 • MagicaVoxel: https://ephtracy.github.io/
  Tamam, öncelikle voksel kullanmıyorum veya bunlarla çalışmıyorum. AMA, bu listedeki yazılımların çoğunu yönergelere uygun olup olmadıklarını görmek için denemeye çalıştığımı görünce, voksellerle çalışanlar için bu küçük ücretsiz yazılımın basitliğinden oldukça etkilendiğimi söylemeliyim. Bundan daha basit ve bu kadar hızlı bir şey bulursanız lütfen paylaşın, ancak 2 dakikayı geçmedikten sonra, voksellerle çalışanlar için bir vokselin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim olmadan birkaç şeye takıldım. , muhtemelen bu aracı kullanımı ve anlaşılması ÇOK kolay bulacaksınız.
 • Materyalize edin: http://www.boundingboxsoftware.com/materialize/index.php
  Parlaklığını, yükseklik haritalarını, normallerini vb. tanımlayan bir görüntü çekmenize ve ondan materyalinizi oluşturmanıza izin veren çok basit bir yazılım. Arayüzün elde edilmesi biraz zaman alır. Sadece onunla uğraşırsanız (benim yaptığım gibi) kullanın, ancak oldukça hızlı bir şekilde asıldım. 1 veya 2 öğreticiyi kontrol ederseniz, malzemelerinizi dakikalar içinde oluşturacaksınız.

Diğer grafik araçları:

 • Döşemeli: http://www.mapeditor.org/
  Döşeme Harita Düzenleyicisi veya Harita Düzenleyicisi olarak da bilinir. Bu yazılım başlangıçta biraz karmaşık görünüyor, ancak çevrimiçi temel yardım belgelerine bir veya iki bakış attıktan sonra, oyun oluşturma süreciniz için çok güzel bir döşeme aracına sahip olursunuz. Ayarladığınız döşemelerle bir GameMaker Studio odasını dışa aktarabilir. Ayrıca, dünya dışı haritalar veya platform tarzı oyunlarla çalışanlar için yerleşik karo animasyonu ve birkaç başka araca sahiptir.
 • DragonBones: http://dragonbones.com/en/index.html
  Kemikler ve iskeletler kullanarak animasyonlar oluşturanlar için, bu güzel bir GUI’ye sahip küçük, temiz bir yazılımdır. Şahsen iskelet kullanmıyorum ama mantığımı kullanarak çok karmaşık klavye kısayolları olmadan çalışabildim. Ana sayfalarındaki bağlantı bozuk göründüğünden, Windows sürümünün indirmeler bölümünden indirilebileceğini unutmayın.
 • AutoTiles Helper: https://forum.yoyogames.com/index.php?threads/autotiles-helper-free.253/
  GMS2 kullanıcıları veya benim gibi diğer karo kullanıcıları için oluşturulmuş bu güzel küçük yazılıma bayıldım. Bu yazılım aslında 6 döşemeli bir döşeme setini alacak ve orada ihtiyacınız varsa, onu GMS2 için doğru şekilde sipariş edilmiş bir 47 döşeme döşemesine dönüştürecektir. Son derece kullanışlı ve onları yeniden yapmak istemeyen eski döşeme setlerini kullananlar için neredeyse sahip olması gereken bir şey. Konuda doğrudan bir indirme bağlantısı var ama aynı zamanda bir marketten indirmesi var, bu yüzden ihtiyaç duyan herkes için nerede ihtiyaç duyarsa orada.
 • Color Quantizer: http://x128.ho.ua/color-quantizer.html
  Bu küçük araç, bunun ne işe yaradığı konusunda oldukça iyi bir açıklama yapan bir kullanıcı tarafından gönderildi. Bu küçük yazılım, çok fazla kalite kaybetmeden PNG resimlerinizin boyutunu önemli ölçüde azaltabilir. Bunun oyununuzda ne kadar yararlı olabileceği hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için lütfen BURADAKİ yazısına bakın .
 • Codehead’in Bitmap Yazı Tipi Üreticisi: http://www.codehead.co.uk/cbfg/
  Kurulu yazı tiplerinden birini oyununuz için bir bitmap görüntüsü olarak dışa aktarmanıza izin veren basit bir araç. Çok sayıda seçeneğe sahiptir. Ben şahsen yazı tiplerini şerit olarak kullanmıyorum ama yazı tipi şeritlerine sahip olma işlemi oyunlarda çok popüler bu yüzden bu güzel ve basit yazılımı buraya koymak zorunda kaldım.
 • KumoWorks: https://opentoonz.github.io/e/download/kumoworks.html
  Adı bu programın hakkını vermiyor. Bu çok iyi düşünülmüş bir BULUT TASARIMCI/ÜRETİCİ . Evet, doğru okudunuz, sadece kapalı bir serbest el taslağı çiziyorsunuz, “Enter” a basıyorsunuz ve motor harika görünen bir bulut oluşturuyor. Geçen yılki büyük i7 çöküşümden sonra mütevazı, çok eski bilgisayarımdaki testlerim ve büyük bir bütçe eksikliği ile bu yazılımın oluşturulması Core 2 Quad Q6600 CPU’mda çok yavaştı. Ve bu harika aracı gönderen kullanıcı olan Rayek tarafından belirtildiği gibi, bu uygulama sizin CPU’nuzu kullanıyor, Rayek’in gönderisini buradan kontrol edinkısa bir video için Bu nedenle, özelliklerine bağlı olarak bulut oluşturma için biraz beklemeyi bekleyebilirsiniz, ancak nihai etki güzeldir. Güneş yönünü değiştirebilir (taşıdıktan sonra yeniden oluşturmayı unutmayın) ve elbette bir sürü farklı seçenek belirleyebilirsiniz. Ayrıca volkanik bulutlar veya daha yumuşak bulutlar gibi önceden tanımlanmış bulutlarınız var. Güzel, gerçekçi bulutlar isteyen herkes bu programın sadeliğine bayılacak.

Video ve ekran yakalama:

 • OBS Studio: https://obsproject.com/download
  Aynı anda birden fazla kaynağı yakalayabilen çok eksiksiz basit bir video yakalama yazılımı. Bu yazılım, oyununuz için bir pazarlama videosunun oluşturulmasını kolaylaştırabilir. Kaydettiğiniz şeyin iyi bir sıkıştırma oranıyla size kullanıma hazır, güzel bir çözünürlük sağlayan ekran kayıt yazılımını yapılandırması ve kullanması en kolay olanlardan biridir. Küçük, çok basit bir video düzenleyici ile birlikte gelir, ancak eğlenceli olan şey, kayıttan önce web kameranızı ve ekranınızı aynı anda görerek ekran kurulumunuz sırasında canlı bir önizleme görebilmenizdir.
 • Greenshot: http://getgreenshot.org/
  Çok basit ama hoş, küçük bir ekran yakalama yazılımı. Özel anahtarların kullanımına ve otomatik dışa aktarma ve kaydetme işlevlerine izin verir. Temel olarak, ekranınızı yakalayın ve herhangi bir istem olmadan otomatik olarak kaydetmesini sağlayın. Çok kullanışlı. Ayrıca, başkalarının yararlı bulacağından emin olduğum çeşitli kullanımlar için başka eklentiler de ekleyebilirsiniz. Gizlidir ve tepsi alanında kalır.
 • ShareX: https://getsharex.com/
  Başka bir ekran görüntüsü aracı. Birincisi, bu uygulama açık kaynaktır. Çok çeşitli konfigürasyonlar ve birçok olası yükleme seçeneği sunar. Greenshot sizin için çok basitse veya birkaç şeyin eksik olduğunu düşünüyorsanız, ShareX büyük olasılıkla bunu sizin için halledecektir.
 • Windows 11 Yerleşik Ekran Yakalama: Klavye kısayolu: Windows + Shift + S
  Windows 11’in yeni ekran görüntüsü alma aracı, ÇOK ilginç bazı seçeneklerle yepyeni bir arayüze sahip. Serbest el stilinde istediğiniz şekli çizdiğiniz yerde serbest ekran yakalama ve yalnızca o alanı, normal dikdörtgen seçim bölümünü ve pencere seçme yakalamalarını yakalar. Greenshot veya ShareX gibi fazladan bir yazılım sizi rahatsız ediyorsa ve Windows 11 çalıştırıyorsanız, bu yerleşik Windows’tur ve varsayılan PrintScreen klavye kısayoluna daha fazlasını ekler. Yine de oluşturduğu dosyalara erişmek istiyorsanız, yapılandırılamaz, bu nedenle onları Microsoft’un korkunç yolunun derinliklerine götürmeniz gerekir. Kendine o klasöre bir kısayol koysan iyi olur. Diğer belgelere yapıştırmak için panodaki ekran görüntüsünü kopyalamanın yanı sıra, ekran görüntüsü alma aracı ekran görüntüleri Windows 11’de otomatik olarak bu yola kaydedilir:
  C:\Users\{Kullanıcı Adınız}\AppData\Local\Packages\MicrosoftWindows.Client.CBS_cw5n1h2txyewy\TempState\ScreenClip
 • Ekrandan Gif’e: http://www.screentogif.com/
  Ekranınızın bir bölümünü GIF görüntüsü olarak yakalamanıza izin veren bu çok kolay, çok güzel küçük programa düştüm, dolayısıyla adı Ekrandan Gif’e. Ayrıca, kısa bir Gif oluşturmak için tüm temel araçlarınızı size verecek çok kullanışlı bir yerleşik düzenleyiciye sahiptir. GIF olarak kaydetmeye gelince, sorun yok ama burada ve orada birkaç hata var AMA tek istediğiniz GIF olarak kaydetmekse kusursuz çalışıyor ve kullanıcı arayüzü gerçek bir çekicilik.
 • GifCam ve VClip: http://blog.bahraniapps.com/
  Bu ekran yakalama yazılımlarının tek yürütülebilir dosyaları ve basitliği için bu listede OLMALIDIR. Ekranı GIF veya Video olarak yakalayan 2 ÇOK temiz araç. Her iki yazılım da web sitesinde kendi sekmelerinde kolayca bulunabilir. Sadece bir not, indirme bağlantıları yazılım sunumlarının en altında görünüyor.

Ses:

 • Audacity: http://www.audacityteam.org/
  Çok iyi bilinen bir ses kaydedici ve düzenleyici. Çok sayıda işlevsellik. Hemen hemen her şeyi özetliyor.
 • LMMS: https://lmms.io/
  Oyunlarınız için müzikler ve sesler oluşturmak için kullanılan güzel bir yazılım. Kullanıcı arayüzü iyi ve temiz hissediyor. Öğrenme eğrisi çok dik değil çünkü herhangi bir öğretici olmadan etrafta dolaşarak birkaç sesin kolayca çıkmasını sağlayabilirsiniz. WAV ve OGG’de dışa aktarır, ancak kolayca bir dönüştürme yazılımı kullanabilir veya diğer dışa aktarma seçenekleri için Audacity’yi kullanabilirsiniz. Birkaç eklenti ile birlikte gelir ve diğerleri indirilebilir.
 • SFXR: http://www.drpetter.se/project_sfxr.html
  Ses efektleri oluşturmak için çok yararlı olabilecek çok küçük bir uygulama. Arayüz ÇOK basit ama sesleri duymak için karmaşık bir arayüze ihtiyacınız yok. Örneğin, madeni paralar ve lazerler için önceden tanımlanmış rastgele ses üreteçlerine sahiptir. Bu tür web tabanlı bir yazılımı tercih ediyorsanız, faydalı bağlantılar bölümünde BFXR’yi kontrol edin.
 • LabChirp: http://labbed.net/software/labchirp/
  Başka bir ses oluşturma aracı. Onunla biraz uğraştıktan sonra. Bu tür seslerle sınırlı olmamakla birlikte döngü sesleri için oldukça kullanışlı buldum. WAV formatında dışa aktarır, kurulum gerektirmez, sadece sıkıştırmayı açmak için basit bir zip dosyası. Arayüz, bence, modası geçmiş ve biraz daha ince ayar yapabilir, ancak oradaki ses hayranları için, bu kadar küçük bir yazılım için özelleştirilecek çok şey olduğundan, kendilerini oldukça hızlı bir şekilde evde hissedebilirler.
 • Bosca Ceoil: https://boscaceoil.net/
  Vuruşlardan daha fazlasını düzenlemek için birçok olasılığa sahip çok temiz ve basit bir vuruş oluşturucu. ÇOK ÇOK basit bir kullanıcı arayüzü, bence günümüz teknolojisinin zevkine çok daha uygun olabilir, ancak birçok enstrümanla birlikte gelir ve anlaşılması ve kullanılması çok kolaydır. Küçük not: Flash kullanan çevrimiçi bir sürümü var ama Firefox’ta açamadım. Ama indirdim ve tıklanabilir DOS benzeri kullanıcı arayüzü ile bile hayal kırıklığına uğramadım.

Komut Dosyası Düzenleyicileri:

 • GMEdit: https://yellowafterlife.itch.io/gmedit
  Bir kullanıcının belirttiği gibi, bu çok doğru: “GMS2’de yerleşik bir görüntü düzenleyici var, ancak çoğu insan bunun için harici araçlar kullanıyor. Seçenekler iyi bir şey.” . Başka bir kullanıcı bize kısa bir özellikler listesi verdi: “Ayrıca, önceden ayarlanmış kod katlamalı tek bir listede bir nesne için tüm olayları içeriyor. Tüm odaların oluşturma kodu da tek bir listede. Kod dosyaları arasında gezinmeyi bir keyif haline getiriyor. Ad alanları ve değişken bildiriminde isteğe bağlı yazma gibi sayısız kullanışlı özellikten bahsetmiyorum bile. Ve bu bir WIP…varlıklarla işiniz bittiyse ve mantığa odaklanmak istiyorsanız, hiçbir şey harici bir düzenleyicinin yerini tutamaz.”
faydalı bağlantılar

Burada listelenen web siteleri, herhangi bir şey yüklemek istemiyorsanız çok yardımcı olabilir. İndirilebilir burada isteğe bağlıdır. Bu listedeki bağlantılar şu yönergeleri izlemelidir:

 • İçerik ücretsiz olarak mevcuttur (içeriği kullanmak için HİÇBİR krediye gerek yoktur)
 • İçeriğine erişmek için herhangi bir kayıt gerekmemelidir
 • Oyun oluşturma araçları veya kaynakları kapsamında kalın
 • Utanç verici, sinir bozucu, istenmeyen veya şok edici reklamlar yok (Temelde reklamlar sorun değil ama bir sınırı var)
 • Kötü amaçlı yazılımlara yönelik herhangi bir indirme içermemelidir

Programlama ve komut dosyaları

 • GML Komut Dosyaları: http://www.gmlscripts.com/
  Çok yararlı olan ancak yerleşik GameMaker işlevlerinin zorunlu bir parçası olmayan birçok komut dosyası içeren çok güzel bir web sitesi. Bunlardan bazıları çok kullanışlıdır ve programlama yaparken çok zaman kazandırabilir.
 • GM Araç Kutusu: http://www.gmtoolbox.com/
  Bu web sitesi, oyununuzdaki gelişmiş işlevler için bir dizi faydalı DLL ve diğer uzantıları içerir.

Ses ve Müzik

 • BFXR: http://www.bfxr.net/
  Aslında bunu bazı atlama sesleri ve diğer küçük ses efektleri oluşturmak için kullandım. Arayüz modası geçmiş gibi görünse de oldukça temiz, bir web sitesinde entegre olarak sunulduğunu ve kurulum gerekmediğini görerek işlevleri oldukça iyi. Ses dosyanızdan başka bir şey indirmeden yalnızca ses oluşturmaya geçici bir erişime ihtiyacınız varsa, bu web sitesi çok iyi bir başlangıç.
 • ChipTone: http://sfbgames.com/chiptone/
  Bu web tabanlı motor, yukarıdaki BFXR ile hemen hemen aynı şeyi yapıyor, ancak çok farklı bir kullanıcı arayüzü, modern ve eğlenceli bir bakış. Oyunlarınız için ses efektleri oluşturacak ve ayrıca ses ayarlarınızı çok hoş ve sezgisel bir şekilde ayarlamanıza izin verecektir. WAV formatında dışa aktarır.
 • BeepBox: http://www.beepbox.co/
  Eski tarz efektler ve müzik oluşturmak için kullanımı çok kolay bir çevrimiçi araç. Bunu nasıl çözeceğimi anlamam sadece bir dakikamı aldı ve bu küçük, şık ses ve müzik çevrimiçi aracından oldukça etkileyici şeyler yapabilirsiniz. Ek yazılım olmadan anında sesler veya müzikler icat etmek istiyorsanız bunu kontrol ettiğinizden emin olun. Ortak ses dosyası türlerinde Dışa Aktarma/İndirme.
 • Tamara Ryan (Ses oyuncuları): http://www.tamararyanvo.com/news/2017/3/1/how-to-find-voice-actors-for-my-game
  Bu linki koymakta zorlandım. içerik ücretli görünüyor AMA, bazı seslendirme sanatçılarını ÜCRETSİZ olarak kiralayabileceğiniz küçük bir bölüme düştüm. Oyunlarınız için oldukça temiz bir seslendirme bölümü bulabilirsiniz ve bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Yine de tüm web sitesini kontrol etmedim, bu yüzden başka bir şey bulursa, lütfen buraya da göndermekten çekinmeyin.
 • Sound Jay: https://www.soundjay.com/
  Oyunlarınızda kredi OLMADAN ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sesler için çok güzel bir web sitesi. Tek kısıtlama, müzik içindeki sesleri veya seslerinden türetilen diğer sesleri uygun izin olmadan kullanmamaktır. Kullanım şartları oldukça açık. Ama oyunlarda kullanılabilecek güzel bir ses veri tabanı.
 • Çevrimiçi MP3 Kesici: https://mp3cut.net/
  MP3’lerden fazlasını destekler. Tüm ihtiyacınız olan, tam bir ses düzenleyici yüklemek zorunda kalmadan oyununuz için bir ses dosyasının bir bölümünü kırpmaksa çok kullanışlı bir web sitesi. Arayüz son derece basittir. Araçlar basit ancak gerçekten iyi çalışıyor ve indirme işlemi hızlı ve kolay. Basit bir web sitesinde basit bir ses kesme aracı.

grafik

 • CoolText Grafik Oluşturucu: https://cooltext.com/
  Orijinal, kullanımı ücretsiz, başlıklar, oyun yazı tipleri ve metinle ilgili diğer şeylere ihtiyaç duyanlar için çok temiz küçük bir web sitesi. Birçok farklı stilde çizim yapmak için birçok farklı yazı tipiyle sayısız olanaklar sunar. Oyun başlıklarınız veya oyun içi metin öğeleriniz için fikriniz yoksa, bu web sitesine bir şans verebilirsiniz. Logolardan bahsediyor ama araçları logo oluşturmanın ötesine geçiyor.
 • Vectr: https://vectr.com/
  Çok sezgisel, basit ama sağlam bir vektör grafik aracı. Tasarımına hoş bir profesyonel dokunuş var. Onunla sadece birkaç dakika içinde çalışabilirim VE yazılımın çevrimiçi bir sürümünü sağlıyor. Çalışmanızı kaydetmek için bir hesap gerekir, ancak her zaman oluşturduklarınızı indirebilir ve kaydetme işleminizi atlayabilirsiniz. Kaydetme, daha sonra üzerinde çalışmak istediğinizde çevrimiçi görünüyor.
 • Gravit Designer: https://designer.io/
  Yazılım listesinde belirtildiği gibi. Başka bir çevrimiçi vektör grafik aracı. Ayrıca indirilebilir. Çok güzel bir arayüz ve çevrimiçi olarak sunulan ücretsiz bir yazılım için şaşırtıcı derecede kolay.
 • OpenGameArt: https://opengameart.org/
  ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki varlıklar yazar için kredi gerektirebilir AMA, onların göz atma bölümünde varlıkları lisans türüne göre sıralayabilirsiniz. Lütfen lisansların şartlarını kontrol edin. Bu web sitesini kurmamın tek nedeni bu, çünkü lisans türüne göre sıralayabiliyoruz, bu nedenle yazara kredi gerektirmeyen varlıkları çekebiliyoruz. Oyunlarınız için çok sayıda grafik ve ses varlığına sahip bir web sitesi.
 • Beaudu – Sprite Draw Generator: https://www.beaudu.com/spritedraw
  Bu web sitesi bir sprite üreteci sunuyor. Daha spesifik olmak gerekirse, bu bir 2D görüntü ve şekil oluşturucudur. Programcılar ve grafik tasarımcılar, düşmanlar veya karakterler ve daha fazlası gibi oyun içi grafik öğeleriyle onlara ilham vermek için rastgele oluşturulmuş bu grafikleri kullanabilir. Sayfada farklı renk paletlerine ve hareketli grafik boyutuna izin veren birkaç seçenek mevcuttur. İlham kaynağınız yoksa, oradan kendinize rastgele bir hareketli grafik sayfası oluşturun ve bu şekillerin üzerine inşa edin, basit şekiller ve renklerle hayal edebileceğiniz şeylere şaşırabilirsiniz. Oyun oluşturma işleminiz sırasında boşluklar oluştuğunda, boşlukları doldurmanın akıllıca bir yolu
Diğer bağlantılar ve yazılımlar

Bu araçlar ve bağlantılar , ücretsiz bir hesapla kaydolmanızı gerektirebilir. Bu listedeki ürünler için aşağıdaki yönergeler kullanılacaktır:

 • Herhangi bir süre sınırı olmaksızın ücretsiz hizmetler veya araçlar sunmalıdır
 • Hesap gerektiriyorsa ücretsiz olmalı ve herhangi bir ödeme seçeneği sunmamalıdır ( Bu, oturum açarken herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz kalsa bile kredi kartı girmenizin istenmemesi anlamına gelir .)
 • İstenmeyen veya istenmeyen reklamlar ve/veya kötü amaçlı yazılımlar yok
 • Oyun oluşturma bağlamında kullanılır
 • Giriş yapmadan önce arayüzün kullanımı kolay ve net sunumu (temel olarak, ürün net bir şekilde gösterilmeli veya web sitesinde çok fazla arama yapmadan ekran görüntüleri veya demo/video ile anlaşılması kolay bir sunum mevcut olmalıdır)

grafik

 • Gravit Designer: https://designer.io/
  Bu ürünü buraya taşımak zorunda kaldım çünkü maalesef ücretsiz sürüm, indirilen sürüm için bile bir hesap gerektiriyor. Bir GM üyesi tarafından sağlanan çok hoş bir küçük vektör aracı. GUI vektör grafik aracını kullanmak çok kolay, bence kullanıcı dostu olma açısından inkscape’i geride bırakıyor. Vektör grafiklerle çalışmak isteyenler için bir zorunluluktur.

Verimlilik ve zaman yönetimi

 • MooDo: https://www.moo.do/
  Bu şık küçük web sitesi, görevleri yönetmekten bahsederken büyük hizmetler sunuyor. Oyun oluşturma sürecinizi takip edebilir ve planlayabilirsiniz ve hepsinden iyisi, varsa Google hesabınıza kolayca bağlanır. Projenizin ilerlemesini sağlamak için görev yönetimi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bu harika bir araçtır.
 • Trello: https://trello.com/
  Web sitesi bu aracın ne yaptığını açıkça gösteriyor. Çok temiz ve net. Güzel, güçlü ve esnek bir araçla takımdaki oyunlarınız için takiplerinizi ücretsiz yapın.
 • Hack N’ Planı: http://hacknplan.com/
  Başka bir zaman yönetim aracı. Çok göz kamaştırıcı. Küçük projeler ve ekipler için iyi düşünülmüş ve ücretsiz. Hizmet ücretli özellikler sunar, ancak tek istediğiniz eşyalarınızı planlamaksa, tamamen ücretsizdir.
 • AWW Panosu: https://awwapp.com/
  Bu web sitesini kurmakta tereddüt ettim çünkü bir masaüstü paylaşım aracı kullanarak ekranınızı paylaşarak aynı şeyi yapmak için paint’i kullanabilirsiniz. ANCAK, bu araç proje yönetimi, sunum veya ortak çalışanlarınızla yapmak isteyebileceğiniz diğer toplantılar için temel çizim araçlarını kullanmanıza izin verecektir. Ücretsiz sürüm, katılımcı yönetimine izin vermez, ancak bir uygulama veya süslü çizim araçları veya uygulamaları kullanmadan beyaz tahta tarzında bazı toplantı işlerini kolayca yapmanın güzel bir yoludur.
 • Drawesome: https://drawesome.uy/
  Herkese açık paylaşım için daha iyi bir arayüze sahip başka bir beyaz tahta stili web sitesi. Tüm aletlerin nerede olduğunu öğrenmek için biraz araştırmak ve sormak zorunda kaldım, ancak bir kez içeri girip anladım, ekran oldukça temiz ve beyaz tahtaları kayıt veya hesap olmadan herkese açık olarak paylaşma olasılığı, bulabilecek olanlar için oldukça iyi. gamedev toplantıları ve benzeri şeyler için ilginç.

Kaynaklar (karma grafikler, müzik ve diğer)

 • Seventh Sanctum Name Generator: https://www.seventhsanctum.com/index-name.php
  İlhamdan yoksun olanlar için güzel bir araç. Ancak, her zamanki gibi bir grafik veya müzik kaynağı yerine, bu, oyununuzdaki isimler için ilham eksikliğiniz varsa, isimler için fikir sahibi olmanızı sağlamak içindir. Oyununuzda kullanmanız için rastgele isimler üretecektir.
 • Ellison’dan Magic Tools: https://github.com/ellisonleao/magictools
  Çeşitli kaynakların (grafik, müzik, kitap, kod ve diğerleri) güzel bir listesi, ücretsiz ve ücretli, ancak liste, ücretsiz olanları sıralamak için iyi tanımlanmıştır. ücretli olanlar

 

kaynak: https://forum.yoyogames.com/index.php?threads/list-of-free-tools-and-websites-for-game-creation.22209/