Artık Steam da Oyun Geliştiricisiyim – Steam’da Oyun Geliştirip Yayınlamak

steamparner

Kısa zaman önce büyük bir aksilik yaşadım, bunun detaylarına girmek istemiyorum.

Verdiğim emeklerin sorgusuz sualsiz hiç edilmesi çok zoruma gitti. Profesyonel gibi davranmaktansa, profesyonel olmayı tercih etmenin vakti geldi. Artık bundan sonraki çalışmalarım Steam üzerinde PC platformu üzerinde olmasına karar verdim ve Steam Partner’e gerekli başvuruları yaptım ve hızlıca bire bir insanlarla muhattap olarak(yapay zeka ile değil:)  Steam Geliştirici hesabımı açmış bulunuyorum.

İlk projemi hazırlamaya başladım, inanın yaptığım her işlem her içerik beni heyecanlandırıyor. Devler ligine girmiş gibi hissediyorum.

Mobil oyun piyasası artık tekele dönmüş, ve geliştiricilerin onca emeği yapay zeka tarafından kontrol edilmekte. Bunun büyük etkisini çevremdeki mobil geliştiriciler tarafından defalarca gördüm. Mağduriyetin hatti hesabı yok.

Steam ise bana biraz farklı geldi. Henüz tam kavrayamadım ama mağaza girişi , ekran görüntüleri, video trailer gibi içerikler daha kapsamlı ve profesyonelce yapılması gerektiği hissiyatına kapıldım. İlk yayınlayacğaım oyunun grafiklerine güvendiğim için mağaza sayfası içeriklerini olabildiğince kendimi ve oyunumu ispat edecek seviyede tutmaya çalışıyorum. Normalde 1 günde oyun yapıp Google Play’de yayınlayan ben, 1 gündür oyun içi ekran görüntüsü hazırladım, 2 gün boyuncada video trailerle uğraştım.

Artık Steam’deyim. Büyük düşünüyorum, geniş çalışıyorum.

steampartnersonercakir